Rehber Zorlayıcı Skyblock - Tanıtım

Crake

Seviye 1
Madalyalar
0
13

Zorlayıcı Skyblock Tanıtım

Merhaba değerli forum okurları, bu konumda sizlere zorlayıcı skyblock hakkında bilgi vereceğim. Tamamen kendi tecrübelerimle hazırladığım bir konudur. Kısa ve öz tutmak istiyorum. İsterseniz hemen başlayalım.

Öncelikle Zorlayıcı Skyblock Nedir ?
Bu sorumuzun cevabını size hemen açıklayayım. Zorlayıcı skyblock, kısa bir tanım olarak, kendiniz herşeyi yapmasıdır. Nasıl yani demenizi duyar gibiyim. Üretemediğiniz materyalleri sadece market üzerinden bulabilirsiniz. Örneğin kil bloğunu adanızda bulamazsınız ve siz bu ürünü marketten temin edebilirsiniz. Fakat kil bloğu ile yapılan tuğla markette satılamaz. Nedeni ise bu oyun modunun size bunları kendinizin yapmasını istemesidir. Örneğin bu oyun modunda yumurta satılmamasından şikayetçi bir çok oyuncu var. Aslında şikayet etmelerine gerek yok. Çünkü çimen üzerinde hayvanlar doğabilmekte. Şansı ne kadar az olursa olsun doğabilmektedir. Tabiki biyomunuzu ona göre ayarlamanız gerekiyor.

Bu Oyun Modunda Nasıl Para Kazanabilirim ?
Para kazanmak için yapmanız gereken şey ilk olarak akıllı ticarettir. Örneğin kasmış olduğunuz taşları ucuz bir fiyattan satabilirsiniz. Paranızı toplayıp marketten gerekli materyalleri alıp akıllı bir şekilde o materyalleri kullanıp kendinize tarım alanları yapabilirsiniz. Size tavsiyem, adanızı ilk açtığınızda size verilen tohumları sakın boşluğa atmayın. Nedeni ise bir gün bunların size yarayacağı. Aslında hızlı bir biçimde kasılabilmek için şöyle yapabilirsiniz; Taş farmınızda afk bırakırken, bir yandan farmınızı yanınıza yapıp onlarında büyümesini bekleyebilirsiniz. Hem taş kasmış olursunuz hem de tarım ürünlerinizi toplarsınız. Bu ürünleri çoğalttıkça daha büyük tarım alanları yapabilirsiniz.

Amacım Ne ?
Bana göre bu oyun modunda amacınız veya yapmanız gereken şey sadece emek vermektir. Bu oyun modunda eğer oynayacaksınız kasılmanızın zor olduğunu bilerek bu oyuna giriş yapmanız gerekmekte. Amacınıza gelirse, amacınız öncelikle tarım ürünlerini toparlamak ve taş kasmanızdır. Taş kastıktan sonra kendinize mob kasmak için mob-trap yapabilirsinz. Daha sonra oradan gelen ürünleri kullanabilirsiniz veya satabilirsiniz.

14

En Değerli Mob Hangisidir ?

ilk başladığınız zamanlarda hızlı kasılabilmeniz açısından en değerli mob benim açımdan iskelettir. Nedeni ise kendisinin kemik düşürmesidir. Bu kemiği kemik tozuna çevirip basit bir biçimde ağaçlarınızı hızlı bir şekilde büyütebilirsiniz. Ağacı ne yapayım diyenler hiç öyle düşünmeyin. Odun sizler için çok değerli. Mob-farmı ve iskelet yaptınız daha sonra mı ne yapabilirsiniz ?

En Değerli Şey Nedir ?
Bazılarınız için tuhaf gelebilir ama bana gören en değerli şey köylüdür. Köylü bulma durumunuz olmadığı için genellikle marketlerden alınmaktadır. Peki neden mi köylü değerli ? Size hemen anlatayım. Köylü ile bir çok alışveriş yapabilmektesiniz ve bu sizin için kâr demektir. Markette çok pahalı olabilecek kızıltaşı, köylü içi alışverişte daha ucuza alabilirsiniz ve diğer oyunculara satıp para kazanabilirsiniz.

Farklı Özellikler, Eklentiler Olmalı Mı ?
Klasik sistemlerin dışında, bence güzel ve oyunun akışını bozmayacak eklentiler eklenebilir. Ama daha çok sade kalması daha hoş olmaktadır.

VIP Satışları Nasıl Olmalı ?
Bana göre satılan özel üyeliklerin, aşırı derece kasılmalarını engellenmesi gerekmekte. Özel üyelik, zorlayıcı skyblock oyununda işleri kolaylaştırma demektir. Örneğin normal bir oyuncu /fly komutu ile uçamazken, özel üyelik satın alan kişi bu komut ile uçabilir. Sadece işlerini kolaylaştırır. Oyuncunun 1 saatte yaptığı şeyi, özel üyelik alan kişi 15-20 dakikada yapabilir. Yani özel üyelik alan kişinin yapabileceği şeyler sadece işlerinin kolaylaştırmak olmalı.

15

Konu Yazarı Yorumu
Eğer zorlanmayı ve herşeyi kendiniz yapıp, zaman geçirip eğlenmeyi istiyorsanız bu oyun modunu tercih etmenizi öneririm. Eklememi istediğiniz şeyleri yorum olarak yazarsanız ekleme şansım olabilir.

Son düzenleme:

Citrus

Seviye 1
Yönetici
Moderatör
Team Arcenia
Grafiker
Mimar
Geliştirici
Sky Limit
Madalyalar
11